برنامه زمانی ارائه خدمات درس زبان مدیریت اجرایی و MBA ویژه کنکور 95   94/04/02

 

برنامه زمانی ارائه خدمات زبان در دوره تابستان 94:

اگر نتایج تحلیل و بررسی درس زبان رو به دقت در این لینک مطالعه کرده باشین مشخص میشه که ترتیب اولویت بندی مطالعه به صورت زیر خواهد بود :

گرامر درک مطلب لغت کلوز تست

با توجه به فرایند کلی مطالعه که به سه دوره کاشت، داشت و برداشت تقسیم می شود و جزئیات آن در این لینک ذکر شده است، دوره تابستان به دوره کاشت اختصاص دارد و در این دوره با اختصاص وقت کم و پیگیری منظم برنامه،دانش زبان در کلیه قسمتها را باید به حد عمومی ( حداقلی) رساند. ارتقاء این مقدار از آن جهت حائز اهمیت است که در دوره پاییز تمرکز مطالعاتی زبان افزایش یافته و با نگاه تحلیلی بیشتری در دوره داشت(پاییز) روند مطالعه ادامه می یابد. بنابراین اگرچه برنامه دوره تابستان سبک جلوه می نماید اما اهمیت بالایی دارد چراکه در دوره داشت و برداشت فرصت فراگیری و رسیدن به سطح عمومی از زبان میسر است اما در برنامه سایر دروس اخلال ایجاد می کند چراکه وقت اختصاص یافته به زبان در آن صورت افزایش می یابد و در نتیجه توازن مطالعاتی فرد به هم می خورد.بنابراین برنامه دوره تابستان را جدی بگیرید.

 خب حالا برنامه ای که در تابستان برای قسمتهای مختلف زبان داریم چیه ؟

در قسمت گرامر باید به صورت پلکانی حرکت کرد . به این معنا که باید ابتدا سطح کلی و عمومی از دانش گرامری را کسب کرد که این امر با برنامه تابستان به صورت نموداری در انتهای این متن دنبال می شود. منبع مطالعه برای گرامر بسته های 20 گانه گرامر است که به صورت منظم باید مطالعه شود و تسلط کافی نسبت به آن کسب شود. آزمون های خودسنجی نیز از گرامر و به صورت طبقه بندی شده همراه با کلید و به همراه ارجاع پاسخ ها به نکته گرامری مربوط در بسته های 20 گانه ارائه می شود.

درک مطلب

برای این قسمت هم برنامه ای که در تابستان اجرا می شود، به این صورت خواهد بود که ابتدا بسته های جامع درک مطلب که بر روی سایت قرار گرفته را مطالعه می کنید. پس از پایان دوره تابستان آزمون هایی برای محک زدن کلی بر ارائه می شود.

برنامه زمانی گرامر و درک مطلب (ویژه اجرایی و mba) در تابستان 94

 

لغت

برنامه لغت با ارائه فایل ها و یا پیامک کردن لغات ضروری اولیه ( در صورت پرداخت هزینه) به یک سری از لغاتی که حتما لازم است اما کافی نیست مسلط می شوید. سپس در دوره پاییز( دوره داشت) دامنه این لغات وسیع تر می شود و همچنین بسته های آموزش معنی از طریق حدس زدن و سایر تکنیک های جانبی ارائه می شود.

 

کلوز

با توجه به اینکه در سالهای اخیر متون قسمت کلوز عموما مدیریتی بوده اند ابتدا نیاز است تا با چنین متن های مدیریتی آشنا شوید. برای این منظور طبق برنامه ای مدون در طول دوره تابستان، متن های انگلیسی مدیریتی به همراه ترجمه آنها از طریق سایت ارائه می شود تا با خواندن آن با لغات مدیریتی آشنایی بیشتری پیدا کنید .البته ارائه ترجمه متون با یک فاصله زمانی و بعد از ارائه متن انگلیسی انجام خواهد شد.

 

تحلیل برنامه زمانی زبان ویژه مدیریت اجرایی

با توجه به اینکه سهمیه بندی سؤالات گرایش اجرایی به صورت زیر می باشد:                                     

و با مقایسه آن نسبت به سهمیه بندی سؤالات در MBA که به صورت زیر می باشد:

 

مشخص است که حجم سؤالات قسمت گرامر بسیار کاهش می یابد. اما این مورد دلیلی بر حذف این قسمت نیست . در گرایش اجرایی شهری تنها اولویت بندی ها تا حدودی تغییر می کند. اولویت بندی برای این گرایش به صورت زیر خواهد بود: درک مطلب گرامر لغت

در قسمت درک مطلب با توجه به اینکه متون مدیریتی در دفترچه شماره 1 ارائه می شود (3 متن مدیریتی) لازم است تا با لغات مدیریتی و تکنیک های پاسخگویی به تستهای درک مطلب آشنا باشید.

در قسمت گرامر نیز اگرچه 5 تست در قالب متنی مشابه کلوز را باید پاسخ دهید اما باید توجه داشته باشید که تیپ سؤالات این قسمت شبیه به سؤالات structure است و تا حدودی نیز باید ساختار written expression را بدانید اما نه به میزان گرایش mba. بنابراین برای پاسخ به سؤالات درک مطلب و گرامر نیز باید همانند گرایش mba در دوره کاشت، دانش حداقلی و عمومی را بدست آورد . بنابراین برنامه زمانی درس زبان گرایش اجرایی-شهری در دوره تابستان همانند گرایش mba و به صورت زیر می باشد. اما با شروع دوره برداشت، تحلیل متون مدیریتی، آشنایی با لغات مدیریتی و همچنین تحلیل گرامری متون اجرا می شود که مسیر برنامه را از برنامه گرایش mba متفاوت می سازد.

 

در قسمت لغت ها نیز اگرچه لغات مدیریتی نیستند اما سطح متوسطی را در کنکور 94 اجرایی دارا بودند. برنامه این قسمت نیز در تابستان همانند گرایش mba می باشد .اما تکنیک های پاسخگویی به سؤالات لغت و ارائه لغت ها بر اساس بیشترین تکرار در کنکورهای گذشته از پاییز و با آغاز دوره داشت اجرا می شود. 

  عنوان نظر :
  نام و نام خانوادگی :
آدرس ایمیل :
  نظر شما :
  کد امنیتی :
 
© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به ایمان جمشیدی می باشد.